Péče o rukavice HexArmor

Nevhodná péče o rukavice může zkrátit životnost.
Může také vést k dermatitidě, sníženému citu při úchopu, ztrátě ochranných vlastností a zápachu.

Správné skladování:

  • rukavice by měly být skladovány ideálně v čistotě, v suchých podmínkách, z dosahu přímého slunečního záření a extrémních teplot.

Rutinní kontrola rukavic:

  • životnost rukavic závisí na využití, prostředí a počtu použití. Díky tomu je vhodné každý den ideálně před prací, provést rutinní kontrolu rukavic. Všímejte si oblastí, které se mohou začít opotřebovávat - například uvolněné Velcro®, opotřebená jmenovka a také přetrvávající vlhkost či silný zápach. Tyto a jiné problémy sledujte a díky tomu budete o krok napřed před zraněním na pracovišti, což je základním cílem ochrany rukou.

Péče a obsah:

  • cedulka C&C, na které najdete instrukce k čištění a obsah vlákna, je umístěna na vnitřní straně manžety rukavic HexArmor
  • rukavice, které jsou značeny "Jemné praní" mohou být prány v pračce. Číslo uvnitř symbolu označuje teplotu, při níž je možné rukavice prát (např. jemné praní při 30°C). Jemné praní může být provedeno změnou cyklu pračky při použití odlišného přednastaveného programu (pozvolné/jemné). Ujistěte se, že pračku nepřetěžujete
  • v případě ručního praní je důležité použít mýdlo a/nebo čistící prostředek, jenž Vám nepodráždí kůži. Rukavice umyjte v umyvadle nebo venku a pořádně propláchněte.