Slovník pojmů

A D E F I M S T U

A®micro

A-micro je inovativní high-tech materiál, který je obzvláště voděodolný a prodyšný. Dokonce překonává hydrofobní kůži. Je omyvatelný až do 30 ° C bez smršťování a antibakteriální, takže je ideální pro použití v hygienicky citlivých oblastech. Navíc…

DIN 32781

Ochranný oděv proti přípravkům na ochranu rostlin

DX4

Kolekce DX4TM kombinuje vysoce výkonné strečové tkaniny s robustními oxford panely, které poskytují bezkonkurenční snadnost pohybu a nejvyšší flexibilitu.

EN 1073-2

Ochranný oděv proti kontaminaci radioaktivními částicemi (neposkytuje ochranu před radioaktivním zářením)

EN 1149-5

Ochranný oděv s antistatickými vlastnostmi (funkčnosti antistatického vybavení je zaručena pouze při vzduchu > 25%)

EN 13034

Ochranné oděvy s omezenou odolností proti chemikáliím ve formě postřiku (ochrana před působením lehkých aerosolů)  

EN 14126

Ochranný oděv proti původcům infekcí

EN 14605

Kapalinotěsné ochranné oděvy (Jet test)

EN 14605

Ochranné oděvy odolné proti chemikáliím ve formě postřiku (Spray test)

ESD

ESD označuje kontrolovaný odvod elektrostatické energie, která může při nekontrolovaném výboji poškodit elektronické součástky nebo vyvolat explozi. 

EZEE ZIP

Ezee Zip je vysoce inovativní technologie zipu, která je dostupná výhradně od společnosti Portwest. Ezee zip je ideální pro leváky nebo praváky, je snadno ovaladatelný a spolehlivý. 

FAP®

FAP® je nekovový materiál pro bezpečnostní obuv vyrobený z několika textilních vrstev z extrémně odolných vláken. Mezipodešev FAP® nabízí uživatelům větší pohodlí, flexibilitu, izolaci za studena, absorpci vlhkosti a tlumení nárazů.

FFP1

Polomasky na ochranu dýchacích cest třídy FFP1 mají filtrační kapacitu nejméně 80% a filtrují až čtyřnásobek příslušné mezní hodnoty (NPK-P∗).Polomasky jsou vhodné pro ochranu před částicemi, které nejsou toxické ani fibrogenní.

FFP2

Polomasky na ochranu dýchacích cest třídy FFP2 jsou vhodné na ochranu před zdraví škodlivými, příp. méně toxickými částicemi, prachem a mlhou.Filtrují nejméně 94% a lze je použít až do desetinásobku příslušené mezní hodnoty (NPK-P)

FFP3

S výkonem filtru nejméně 99% splňují polomasky třídy FFP3 požadavky nejvyšší třídy ochrany. Filtrují až 30násobek příslušné mezní hodnoty (NPK-P)a jsou vhodné na ochranu před toxickými částicemi, prachem a kouřem.

FITRAME®

Inovativní design, vysoká funkčnost a nízká hmotnost - s FITFRAME® bez problémů. Bezproblémově svařená výztuha kombinovaná s prodyšným textilním materiálem zajišťuje maximální prodyšnost a pohodlní. Vysoce flexibilní, protože v namáhaných oblastech…

IMPULSE.FOAM®

Nová, inovativní technologie mezipodešev IMPULSE.FOAM® reaguje na každý z vašich kroků energetickým impulsem. Tím IMPULSE.FOAM® nejen vrací energii, ale také poskytuje maximální tlumení, vynikající stabilitu a dlouhodobý komfort. IMPULSE.FOAM® -…

ISO 13982-1

Ochranné oděvy odolné vůči pevným částicím (ochrana před pevnými částicemi)

mezipodešev uvex xenova®

Mezipodešev uvex xenova® odolná proti propíchnutí - nekovová, pružná mezipodešev xenova® odolná proti propíchnutí lícuje ve své šířce přesně se stélkou. Přitom 100% zakrývá chodidlo, nepůsobí jako studený přechod a napomáhá tak pohodlí při…

systém uvex xenova®

Systém uvex xenova® je výkonný bezpečnostní systém k ochraně nohou v bezpečnostní obuvi, zcela bez obsahu kovu.

tužinka uvex xenova®

Ochranná tužinka uvex xenova® - nekovová tužinka sedí perfektně, aniž by způsobovala otlaky. To zaručuje mimořádné pohodlí při nošení v případě prací vykonávaných na kolenou a při zakopnutí.

uvex construction

Oblzváště vhodné pro použití ve stavebním průmyslu.

uvex medicare

uvex medicare označuje bezpečnostní obuv, která je certifikována pro ortopedická přizpůsobení a úpravy obuvi podle německého předpisu DGUV 112-191 a rakouské normy ÖNORM Z1259