Rukavice HexArmor PointGuard® Ultra 4045

Rukavice HexArmor PointGuard® Ultra 4045

Špičková ochrana proti propichu jehlou díky vrstvení značkového materiálu SuperFabric®

Cena: od 1 270,50 Kč
Cena bez DPH: od 1 050 Kč
Značka: HexArmor
  • vrstvení značkového materiálu SuperFabric® poskytuje vynikající odolnost proti proříznutí
  • testováno s použitím jehel 25G
  • manžeta Airprene s uzávěrem Velcro® pro bezpečné uchycení
  • polstrování v oblasti hřebu a kloubů proti náhodným nárazům
  • silikonová dlaň pro lepší odolnost a přilnavost
  • tvarovaný design pro větší obratnost a pohodlí
  • AirMeshTM materiál na hřbetu ruky 
  • pratelné


EN 388 (4 X 4 2 F)
ANSI/ISEA CUT A7
NEEDLESTICK LEVEL 3
GRAM SCORE 4321


Metody, jimiž jsou v laboratořích testovány produkty odolné proti propíchnutí jehlou, často nedosahují takového nebezpečí, kterému jsou pracovníci při manipulaci s jehlami vystaveni. Normy, které se používají při testování propíchnutí, jako je EN 388 a ASTM 1342, přesně neodpovídají drobným hrotům injekčních jehel s velikostí 25G, a nezohledňují nestandardní úhly vstupu. Abychom prokázali, že rukavice HexArmor® jsou nejodolnější dostupné rukavice proti propíchnutí jehlou, HexArmor® používá test ASTM F2878, jenž používá velikosti injekčních jehel 21G, 25G a 28G.


Technologie SuperFabric®

- HexArmor vytváří produkty s vynikající odolností proti oděru.
SuperFabric® je navržen tak, aby kromě odolnosti proříznutí a propíchnutí vykazoval také fantastickou odolnost vůči odírání. Pro zvýšení ochrany v oblasti dlaní nabízíme různé druhy materiálů s nejvyšší kvalitou konstrukce.
Inovativní design chrání proti oděru a nadměrnému opotřebení nejvíce rizikové oblasti, jako jsou špičky prstů a oblast mezi palcem a ukazováčkem. Díky tomu udržuje uživatele v bezpečí, zatímco prodlužuje životnost rukavice.

Povrchový řez:

- produkty HexArmor® se značkovým materiálem SuperFabric® mají tajnou zbraň proti rizikům proříznutí, kterou se žádné jiné rukavice nemohou chlubit. Značkový materiál SuperFabric® pomáhá předcházet vzniku tržných a řezných ran. Vylepšený výkon je zajištěn díky nastavení drobných ochranných destiček.

Odolnost proti propíchnutí:

- rukavicím s vynikající ochranou proti proříznutí často chybí adekvátní ochrana proti propíchnutí, což je na prvním místě důvodem proříznutí. Ve skutečnosti téměř všechny řezné rány začínají propíchnutím. Ostré předměty, jako jsou dřevěné třísky a kovové dráty, propíchnou rukavici a následně tahem roztrhnou materiál a kůži.
Běžné materiály odolné proti proříznutí, jako je Dyneema® nebo Kevlar®, poskytují určitou ochranu proti ostrým předmětům, ale i tak mohou být jednoduše propíchnuté kvůli vlastnostem pletených materiálů.
Technologie odolnosti proti propíchnutí HexArmor® se spoléhá na patentované ochranné destičky SuperFabric®, které zastavují rizika a tím pomáhají předejít zraněním. Všechny rukavice HexArmor® odolné proti propíchnutí se testují v laboratořích a ve skutečných pracovních podmínkách.

Odolnost proti propíchnutí jehlou:

- jehly jsou ostře zkosené bodné nástroje, jež jsou navrženy k propíchnutí kůže. Produkty HexArmor® jsou odolné proti propíchnutí jehlou a fungují na bázi vrstvení značkových materiálů SuperFabric®. Ochranné destičky značkového materiálu SuperFabric® blokují a odklání rizika propíchnutí nebo je zachytí a zastavují v malých mezerách mezi destičkami. Více zarovnaných vrstev vlákna poskytuje extra odolnost proti rizikům propíchnutí.

Produkty HexArmor® jsou testovány v reálných pracovních podmínkách a je dokázáno, že redukují zranění při propíchnutí jehlou. Použitím vhodného testu se ujistíte, že máte správnou rukavici, která chrání Vaše zaměstnance. 


Návod na údržbu rukavic naleznete zde

Tisknout